Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi herkesin bildiği üzere bizlere öğretilen en uzun duadır. Bakara suresinin iki yüz elli beşinci (255.) ayetine Ayetel Kürsi denir. Ayetin içinde Kürsi tabiri geçtiği için adı Ayetel Kürsi olmuştur.
Bu ayet’ de Cenab-ı Allah’ ın yüceliği, sıfatları ve kainatta meydana gelen herşeyin tamamen Allah’ ın iradesinde meydana geldiği, Allah’ ın isteği olmadan hiçbirşey olmayacağı, yerlerin ve göklerin kısacası herşeyin Allah’ a ait olduğu hakkında bilgiler verilmiştir.
Ayetel Kürsi duasını her Türk insanı malesef bilmemektedir. Çünki zaten eksik olan dini bilgilerimiz ve Ayetel Kürsi duasınında biraz uzun oluşu öğrenilmesinin önündeki en büyük engeldir. Arapçası ve Türkçe anlamı kesinlikle her Kuran ayeti gibi öğrenilmesi şarttır. En kısa sürede öğrenmek isteyenler ve niyetlenenler için sitemiz biçilmiş kaftandır. Mutlaka sitemizi ziyaret ederek dini bilgilerinizi pekiştirinz ve üstüne üstelik yeni bilgilerde öğreniniz.
Ayetel Kürsi duası dinlenmeside çok keyif veren bir duadır. Birçok videolarda görüyoruzki yabancılar bile Ayetel Kürsi dinleyince kendilerini tutamayıp, duygulanarak ağlayabiliyorlar. Bizimde mutlaka Ayetel Kürsi Dinlememiz gerekiyor. Çünki akşama kadar kulaklarımızda kulaklıklarla birçok şarkıyı dinliyoruz. Neden Ayetel Kürsi de dinlemeyelimki ?
Ayetel Kürsi hakkındaki tüm merak ettiğiniz şeyleri açıklamaya çalıştık. yazamadıkalrımızıda sitemize gelerek en detaylı şekilde görmenizi istiyoruz. Sitemizin adresinide konu bitiminde vereceğiz ve Ayetel Kürsi hakkında bilinmeyen herşeyi aydınlatacağız sizler için.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s