Üniversite Bitirme Projeleri

Üniversiteler üzerinde en çok tercih edilen bölümlerden birisi olan Elektrik Elektronik mühendisliği, makine mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği alanında eğitim gören öğrenciler, hem akademik hem de ilgili düzeyde pratik bilgiler öğrenmektedir.
Özellikle laboratuvar derslerinde öğrenciler birçok farklı alanda deneyler yapmakta ve icatlar ortaya çıkarmaktadır. Projelerin birçoğu arduino komutları üzerine kurulduğunu söylemeliyiz. Bu komutlar sayesinde oldukça basit ve rahat projeler geliştirilebilmektedir. Önceden hazırlanmış kütüphaneler sayesinde kodlarınızı rahatlıkla oluşturabilir ve internetteki veriler yardımıyla hazır kodları kullanabilirsiniz.
Özellikle üniversite öğrencilerinin çokça kullandığı bu arduino komutları, bitirme projelerinde tercih edilen bir argüman olarak görünüyor. Birçok mühendislik öğrencisi arduino proje örnekleri üzerine yoğunlaşarak örnek aldıkları bu projeleri gerçekleştirmekte ve üzerine katmaktadır.
En çok tercih edilen projelerden birisi olan yazıcılar ve çizgi izleyen robot projeleri, internet üzerinde ulaşabileceğiniz rahat birkaç örnek olarak söylenebilir. Sizde eğer bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, makine mühendisliği ve buna benzer bir bölümde okuyorsanız, bu tar çözümler size rahatlık sunacaktır.
En iyi arduino derslerini internet üzerinden ulaşarak çözüm odaklı işler yapabilirsiniz. Burada onlarca projeleri incelemeniz ve bunlara yönelik adımlar atmanız mantıklı olacaktır. Bu projeler üzerinden hareket edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s